Najnowsze wpisy

Jak wybrać karmę dla kocich seniorów?

Dodano:2016-09-05

Dieta kociego seniora, tak jak w przypadku kociąt, jest bardzo specyficzna i musi obfitować w określone składniki odżywcze. Sam proces starzenia może przebiegać u każdego kota inaczej, w dużej mierze zależy od dotychczasowej kondycji kondycji zwierzęcia, dotychczasowej diety oraz warunków w jakich nasz pupil przebywa.

Jak wybrać karmę dla szczeniąt?

Dodano:2016-08-08
Kategorie:Zdrowie

W ostatnim artykule pisaliśmy o karmieniu kociąt. W dzisiejszym przedstawimy jak prawidłowo zadbać o żywienie szczeniąt. Potrzeby pokarmowe młodych psów są specyficzne i bardzo wysokie. Kaloryczność karmy powinna być nawet dwukrotnie wyższa niż u psów dorosłych, a karmienie powinno odbywać się częściej niż dwa razy.

Jak wybrać karmę dla kociąt?

Dodano:2016-07-19

Potrzeby żywieniowe kociąt są bardzo specyficzne, a zapewnienie mu odpowiednich warunków do rozwoju jest priorytetem. Dzięki odpowiedniej karmie wzmacnia się odporność, układ trawienny jest zabezpieczony, a masa mięśniowa i szkielet mają zapewnioną harmonijną rozbudowę. Zapotrzebowanie energetyczne jest bardzo wysokie, dlatego tak ważne jest podawanie karmy, która zapewnia odpowiednią kaloryczność posiłków, ale także zawiera mikro i marko elementy, tak ważne dla rozwoju malucha.

Jak wybrać odpowiedni żwirek?

Dodano:2016-07-01

W ostatnim wpisie pisaliśmy o tym jak wybrać kuwetę dla kota. W tym opiszemy różne rodzaje żwirku, ich najważniejsze zalety i wady. Do najpopularniejszych żwirków występujących na rynku należą drewniany, bentonitowy oraz silikonowy.

Jak wybrać kuwetę dla kota?

Dodano:2016-06-23
Kategorie:Kot

Wbrew pozorom wybór kuwety ma bardzo duże znaczenie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę komfort naszego kota, a także utrzymanie czystości w mieszkaniu. Wybierając kuwetę musimy wziąć pod uwagę nie tylko preferencje naszego zwierzaka, ale także jego wiek i wielkość.

Jak chronić zwierzęta przed kleszczami?

Dodano:2016-05-11
Kategorie:Zdrowie

Sezon na kleszcze można uznać otwarty już wczesną wiosną i na nieszczęście nasze i naszych pupili trwa on często do końca listopada. Te niewielkich rozmiarów pajęczaki chowają się na końcach źdźbeł trawy lub od spodu liści wielu roślin i tam czekają na swoje ofiary. Dzięki specjalnemu organowi są w stanie wyczuwać ciepło, wilgoć, a także zapach dzięki czemu bardzo łatwo są w stanie namierzyć zwierzę i przejść na jego sierść.